NOC BIOLOGÓW

13 stycznia 2017r uczniowie naszej szkoły z opiekunami p. Małgorzatą Orzechowską i Anną Kwiecień  uczestniczyli w „ NOCY BIOLOGÓW”  na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Z bogatej oferty wykładów, warsztatów, wystaw i pokazów wybraliśmy zajęcia z mgr Dariuszem Wiechem i mgr Pauliną Baran „ Puszysta popielica – nocny duszek naszych lasów”. Uczniowie po wykładzie i prezentacji dotyczącej życia i zwyczajów popielic  brali udział w warsztatach dotyczących tych zwierząt  . Następną atrakcją było zwiedzanie rafy koralowej. Pan mgr Mirosław Szwed z Katedry Ochrony Środowiska w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam o życiu koralowców, błazenków, nefrytek , pensetników i innych stworzeń zamieszkujących rafy koralowe. Dowiedzieliśmy się również wiele cennych informacji na temat zanieczyszczeń powietrza naszego regionu oraz o sposobach oszczędzania energii.