„Młodzi dla kultury – kultura dla młodych”

W ramach projektu Młodzi menadżerowie kultury dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich został przeprowadzony konkurs „Młodzi dla kultury – kultura dla młodych”. Zadanie polegało na przygotowaniu przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 39 w Kielcach  projektu edukacyjnego mającego  na celu zainteresowanie młodzieży udziałem w życiu kulturalnym (muzyka, teatr, taniec, fotografia, malarstwo,twórcze zaprezentowanie postaci Stanisława Moniuszki itp.).

Spośród otrzymanych prac Jury w składzie: Marcin Stojek – prezes Stowarzyszenia Solo L’arte, Danuta Koperny – nauczyciel z SP nr 39 oraz Sylwester Gębski – koordynator projektu wyłonili zwycięskie prace. Spośród 20 finałowych projektów ocenianych w trzech aspektach: 1) zgodność tematu projektu z tematyką konkursową; 2) oryginalność podejścia do tematu i pomysł na projekt; 3) wartość artystyczna i techniczna projektu – komisja wyłoniła jedno pierwsze, dwa drugie oraz jedno trzecie miejsce. Pozostali finaliści otrzymali wyróżnienia. Podsumowanie konkursu odbyło się podczas festynu rodzinnego „U Moniuszki” dnia 1 czerwca 2019 r. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody zakupione ze środków programu FIO . Prace konkursowe można oglądać na stronie internetowej SP Nr 39 oraz Stowarzyszenie Solo L’arte.

 

WYRÓŻNIENIE II ST.

Patrycja Kudła

Marcin Pułka

Julia Pułka

Natalia Wąś

 

WYRÓŻNIENIA I st.

Bartek Wotliński

Joanna Brożyna

Wiktoria Kwiecień

Lorena Plech-Kundera

Wiktor Stępień

Eliza Lasota

Norbert Majczak

Julia Przygodzka ORAZ Oliwia Pacanowska

Weronika Szubert ORAZ Matylda Pruchniewicz

Karol Kwiecień

Natalia Wojtaś

Karol Lasota

 

 

III MIEJSCE

  1. Karolina Kuthles ORAZ Maja Gołdzińska – (1 praca w parach)

 

II MIEJSCE (2 miejsca równorzędne – 2 prace)

  1. Mikołaj Radzewicz
  2. Michał Nowak

 

I MIEJSCE

Joanna  Kwiecień oraz Emilia Kwiecień

Muzyka wybitni twórcy