Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef w SP 39

20 listopada był dniem szczególnym dla całej społeczności naszej Szkoły. Tego dnia obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku powód do świętowania był szczególny, ponieważ rok 2019 to to 30. rocznica uchwalenia przez ONZ Konwencji o prawach dziecka.

W SP 39 był to “Niebieski Dzień”, ponieważ właśnie kolor niebieski jest symbolem poparcia dla praw dziecka. Niebieski stroje zarówno uczniów, jak i nauczycieli, specjalna wystawa prac uczniowskich – tych najmlodszych i tych starszych, , projekcje tematycznych spotów, prezentacji i piosenek, dyskusje, pogadanki i zajęcia z wychowawcami to działania, poprzez które chcieliśmy wyrazić, że temat praw dziecka jest dla nas szczególnie ważny.

Obchody tego dnia zwieńczył Szkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka. Uczniowie wykazali się naprawdę dużą wiedzą na ten temat.

Szczególnie gratulujemy laureatom: przedstawicielom klas 5d (I miejsce), 6b (II miejsce)  i 7b ( III miejsce).

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z wydarzenia na TVP3 Kielce: https://kielce.tvp.pl/45425544/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-czy-one-znaja-swoje-prawa