Maj w bibliotece

Z okazji 200 rocznicy urodzin naszego patrona Stanisława Moniuszki biblioteka szkolna przygotowała wystawę poświęconą życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli zgłębić wiedzę dotyczącą utworów skomponowanych przez Moniuszkę oraz jego życia prywatnego.

1. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VI b: Julia Zawisza, Lena Stec i Jakub Malczewski wzięli udział w grze bibliotecznej pt. „W bibliotece wszystko gra” zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach. Uczniowie zmagali się z zadaniami związanymi ze znajomością lektur szkolnych, teorii literatury oraz wiedzy o książce i bibliotece. Uczestnicy gry otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
  2. Jak co miesiąc Członkowie Koła Czytelniczego naszej szkoły odwiedzili Przedszkole nr 42 na Słonecznym Wzgórzu. W ramach akcji „Posłuchaj Przedszkolaku” gimnazjalistki z klasy III h czytały dzieciom książki, opowiadania i zadawały zagadki dotyczące wiosny. Pobyt w przedszkolu sprawił wiele radości zarówno najmłodszym jak i naszym uczennicom.
  3. 16 maja odbył się konkurs biblioteczny „ Mistrz pięknego czytania”, w którym wzięli udział uczniowie klasy Va. Uczestnicy czytali fragmenty książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K. Rowling. Po trzech rundach wyrównanej walki „Mistrzem czytania” został Jakub Sternak, drugie miejsce zajął Jakub Borto, a trzecie Jakub Grdeń. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i oceny celujące z języka polskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
  4. Po raz kolejny w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca. „Czytelnikiem maja” został Oliwier Kaczor z klasy VIa , który przeczytał 9 książek.Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego seansu filmowego w kinie „Helios”.