LUTY W BIBLIOTECE

8 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, która miała na celu: – przedstawienie uczniom czym jest Internet i jakie zachowania w sieci mogą być dla nich niebezpieczne,

–  wskazanie sposobów unikania zagrożeń oraz prawidłowych reakcji w momencie zetknięcia z nimi,

– uświadomienie, że Internet jest bezpieczny, jeśli umiejętnie się z niego korzysta.

2. Z okazji  walentynek nauczyciele bibliotekarze zaproponowali uczniom wystawkę książek o miłości „Walentynkove love”. Wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę 14 lutego otrzymywali niespodziankę – walentynkę od książki zawierającą cytaty dotyczące miłości i przyjaźni zaczerpnięte z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Walentynki się udały! Do biblioteki przyszło wielu młodych czytelników,  a „walentynkowe” lektury rozeszły się błyskawicznie.

Biblioteczny Dzień Zakochanych minął w miłej i pełnej uśmiechu atmosferze.

3. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21.02.2023 roku biblioteka zorganizowała Kącik językowy  pełen propozycji zabaw z językiem polskim ( rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, wykreślanki, łamańce językowe itp.) Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz ortograficznych.

4. Dnia 16 lutego 2023r. w bibliotece odbył się szkolny etap XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej pod hasłem „Obudź dzień poezją”.  Zwycięzcami zostali:

– Alina Nowak z kl. 2b

– Agata Krężołek z kl.5a

– Maciej Tarnowski z kl. 6c

– Joanna Kwiecień z kl. 8d

Uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2023 r. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.