Listopadowa audycja muzyczna

W dniu dzisiejszym – 06 listopada, odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna dla klas IV – VII. Jej tematem były polskie pieśni i tańce narodowe – zarówno w wersji wokalnej jak i instrumentalnej.
Koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej rozpoczął utwór „Frotella Italiana”  – „Pieśń Królowej Bony” z opery „Zygmunt August” Tadeusza Joteyki, wykonany na oboju (Karol Wojtaszek) z akompaniamentem fortepianu (Edyta Piwowarczyk).

W dalszej części uczniowie mogli wysłuchać  pieśni Stanisława  Moniuszki („Polna różyczka”) i Fryderyka Chopina („Życzenie”) w wykonaniu pani Małgorzaty Piszczek. Wykonano też poloneza „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego.

Uczniowie poznali  budowę i brzmienie fagotu.

Koncert poprowadziła pani Agnieszka Nowak-Zagóra, która opowiedziała o twórczości kompozytorów.

W drugiej części audycji prezentowane były pieśni legionowe – „Marsz I Brygady”, „Przybyli ułani”, czy „Pieśń o wodzu miłym”, wykonane wspólnie z uczniami.