Klasa 1 C poznaje zawód redaktora naczelnego gazety

Dnia 5 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się do Muzeum Narodowego w Kielcach na warsztaty Zostanę redaktorem naczelnym gazety. Zajęcia rozpoczęły się przybliżeniem sylwetki Józefa Piłsudskiego, uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Marszałka, w tym dotyczące jego pobytu w Pałacu Biskupów Krakowskich. Następnie pani przewodnik omówiła „Dziennik Urzędowy”, który był drukowany w Pałacu. W części warsztatowej uczniowie stworzyli projekt własnej gazety na przygotowanym szablonie.

Po zakończonych zajęciach, udaliśmy się na wiosenny spacer na ulicę Leśną, gdzie znajduje się siedziba Stowarzyszenia IMPAKT, przed którą rozwieszone zostały wykonane przez nasza klasę drewniane listki. Dzieci miały wielka radość, gdy odnajdywały swoje dzieło na wielkim drzewie. Nasz wiosenny wyjazd był niezwykle udany.