KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY 2019

[…]Bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego!

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. Wzorem lat ubiegłych cała społeczność szkolna – Dyrekcja, Uczniowie z Wychowawcami i Nauczycielami – zapragnęła wspólnie bawić się w ten radosny czas.

Tegoroczna uroczystość była dosyć niezwykła, gdyż w budynku naszej szkoły miało miejsce niesłychane zjawisko! Znani ze swej gościnności – Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach – powitali w progach rodzimej placówki szkolnej przybyszów z innych planet.

Układ Słoneczny to układ planetarny w galaktyce Drogi Mlecznej, składający się ze Słońca
i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich. Ciała te to 8 planet, 185 znanych księżyców, pięć planet karłowatych i miliardy małych ciał Układu Słonecznego, do którego zalicza się planetoidy, komety, meteoroidy i pył międzyplanetarny. Trudno było zatem przewidzieć, skąd dokładnie przybywają „obcy”.  Przybysze mieli możliwość zaprezentowania się pod czujnym okiem naszych pedagogów. Gospodarze
i goście przemówili jednym językiem – językiem muzyki jako formą ekspresji, która może zarówno poruszyć, rozbawić, jak i zmusić do refleksji.

Ceremonia otwarcia zabawy karnawałowej w wykonaniu Ufoludków z edukacji wczesnoszkolnej zapoczątkowała szereg pokazów tanecznych na najwyższym poziomie. Mieszkańcy „klasowych planet” zaskoczyli widzów nie tylko inwencją twórczą swoich prezentacji, ale przede wszystkim błyskotliwością i kreatywnością w przygotowaniu i doborze karnawałowych strojów! Sala gimnastyczna stała się jednym wielkim kosmosem!

W oczekiwaniu na kolejne odsłony muzyczne mieszkańców poszczególnych planet, nasze oczy cieszyły pokazy tańców latynoamerykańskich oraz tańca standardowego w wykonaniu uczniów z klasy IVd, Joanny Kwiecień i Miłosza Łojewskiego.

W karnawale, w karnawale

Wszyscy urządzają bale!
To tradycja bardzo stara,

Strojów pięknych co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali!

Zachęceni tym wezwaniem uczniowie – po zakończeniu wszystkich prezentacji – wzięli udział
w zabawie karnawałowej, która obfitowała w wiele muzycznych atrakcji.

Następna taka impreza już w przyszłym roku! Ponownie niech inwencja twórcza wzrośnie, niech pomysły do głów przyjdą, niech nam wszyscy tu radośnie z moniuszkowskich murów wyjdą! 🙂