Kampania Biała Wstążka

Nasza szkoła przyłączyła się do trwającej w mieście, Kampanii Biała Wstążka, w ramach projektu  #Dzieci są Ważne. Kampania prowadzona jest pod patronatem Gminy Kielce oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach a jej koordynatorami na terenie szkoły zostały: Aleksandra Jas i Agnieszka Rogóyska.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zakresu profesjonalnej pomocy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych i doświadczających przemocy w rodzinie.

Uczniowie z klasy III A, IV C, VI A,VII C oraz świetlicy uczestniczyli w pogadankach, dyskusjach oraz warsztatach na których dowiedzieli się, co to jest przemoc, jakie mogą być rodzaje przemocy,  w jaki sposób jej unikać i jak można sobie z nią poradzić.  Uczniowie  zwrócili także uwagę na coraz bardziej powszechną i stosowaną cyberprzemoc, której doświadczają w internecie.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się po co są emocje takie jak złość,  smutek i strach oraz poznały sposoby na komunikację bez przemocy. W czasie zajęć rozmawialiśmy także o szacunku, godności i tolerancji. Uczniowie, którzy potrzebują pomocy dowiedzieli się  gdzie mogą jej szukać w naszym  mieście, jakie są ważne numery telefonów, a także strony internetowe.

Podsumowanie akcji odbyło się 10 grudnia w Światowym Dniu Praw Człowieka. Uczennice klasy VII C  wykonały wspaniałe plakaty,  klasa IV C przygotowała szkolną wystawę promującą akcję, a wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz niebieskie przypinki z Białą Wstążką- symbolem akcji. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom świetlicy i dzieciom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.