I d w Instytucie Dizajnu.

Dnia 19.03.2019r. uczniowie klasy Id odwiedzili Instytut Dizajnu, który mieści się na Wzgórzu Zamkowym. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę pt. „ Karol Śliwa. Polskie Projekty, Polscy Projektanci”, która dotyczyła jednego z najważniejszych polskich projektantów grafiki użytkowej.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt.” Jak zostać wynalazcą” . Poznali życiorys słynnego amerykańskiego wynalazcy żarówki Thomasa Edisona, oraz dowiedzieli się w jaki sposób można zostać wynalazcą.

Ulubioną częścią spotkania było tworzenie z papieru, styropianu i materiałów, własnego wynalazku. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością, a praca wynalazcy bardzo im się podobała.

Cytując Thomasa Edisona „ Gdybyśmy robili wszystkie rzeczy, które jesteśmy w stanie zrobić, wprawilibyśmy się w ogromne zdumienie”.