Fizyka dla smyka

W dniach 9-12 maja dla uczniów klas 0-3 odbyły się już drugie w tym roku szkolnym warsztaty z cyklu „Fizyka dla smyka”. Warsztaty były kontynuacją tematu „Fascynujące właściwości powietrza”.

Spotkania z Profesorem Pytalskim to ciekawe warsztaty naukowe, które w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywają przed dziećmi tajemnice otaczającego nas świata. Dostosowanie programu do różnych grup wiekowych, pozwala realizować je we wszystkich oddziałach szkół podstawowych. Podczas realizacji warsztatów prowadzący dba o to, aby uczniowie uczestniczyli czynnie w przeprowadzanych eksperymentach jako asystenci profesora Pytalskiego, a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów edukacyjno-naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy z odrobiną humoru. Pan Piotr Sołkiewicz prowadzący warsztaty jest prezesem Fundacji Twórcze Myślenie w Kielcach. Współpracujemy z nim od wielu lat i co roku dzięki niemu nasze dzieciaki poznają nowe zagadnienia z fizyki.