EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 24-26 maja 2022

Uczniowie klas ósmych w tych dniach przychodzą do szkoły na godz. 8:20.

Egzaminy rozpoczynają się o godz. 9:00.

Podczas egzaminów obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych.

Na egzaminie nie możecie korzystać z kalkulatora oraz słowników (z wyjątkiem sytuacji, kiedy korzystanie ze słownika zostało przyznane jako forma dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty).

Samodzielnie rozwiązujecie zadania w czasie egzaminu.

Każdy z Was powinien posiadać długopis  z czarnym tuszem / atramentem, a na egzaminie z matematyki – również linijkę.

Butelki z wodą będą stały na podłodze, przy nodze stolika.

Przed wejściem do Sali dokonujecie losowania numeru stolika.

Po otrzymaniu arkusza sprawdzacie jego kompletność.

Pracę z arkuszem  rozpoczynacie po otrzymaniu pozwolenia od nauczyciela.

W trakcie egzaminu nauczyciele nie udzielają wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych.

Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym nauczyciel przypomni Wam o przeniesieniu odpowiedzi na kartę odpowiedzi.

Po zakończeniu pracy z arkuszem będziecie mieć dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.

Wyniki egzaminu będą udostępnione 1 lipca 2022 r. od godz. 10:00.

Wyniki, jakie uzyskaliście na egzaminie (zarówno wynik ogólny, jak i wynik za rozwiązanie każdego zadania) będziecie mogli sprawdzić  na stronie www.wyniki.edu.pl

Login oraz hasło do logowania otrzymacie od wychowawcy.

Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu otrzymacie 8 lipca 2022 r.

Po spełnieniu procedur istnieje możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej.

Wszystkie informacje dotyczące egzaminu możecie znaleźć na stronie internetowej CKE  – www.cke.gov.pl (w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty).

Życzymy powodzenia.