DZIEŃ NALEŚNIKA !!

Pancake Day (Dzień Naleśnika) to święto obchodzone dzień przed Środą Popielcową na wyspach brytyjskich. Jest to odpowiednik naszego Tłustego Czwartku i w tym roku wypadał 16 lutego. Głównym daniem, jak sama nazwa wskazuje, są naleśniki. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień na lekcjach języka angielskiego.

Wszyscy uczniowie klas 2 i 3 poznali nie tylko składniki tego prostego i wyśmienitego dania w języku angielskim, ale również  zwyczaje i tradycje tego święta. A później było najważniejsze… samodzielne dekorowanie przez dzieci naleśników i oczywiście degustacja różnorodnych i przepysznych pancake’ów😊
Było smacznie, kolorowo i zabawnie. Były naleśniki na słodko, na słono, w wersji fit i po amerykańsku.
Pragniemy bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy upiekli naleśniki, ponieważ bez ich pomocy nie udałoby się zorganizować tak fantastycznego dnia!!!
Dziękujemy i Happy Pancake Day!!!