DZIEŃ KRAJOBRAZU 2020

20 pazdziernika 2020r po raz piąty w Polsce odbył się Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów było „ drzewo w krajobrazie”.

Drzewa skupione w grupach lub rosnące pojedynczo niejednokrotnie decydują o charakterze krajobrazu. Obchodząc ten dzień chcemy popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów.

Uczniowie klas 6b i 6d na lekcjach biologii poznawali gatunki drzew rosnących wokół szkoły utrwalając w ten sposób wiedzę oraz wykonywali prace plastyczne, z których w pracowni biologicznej powstała gazetka ścienna              „ Drzewo w krajobrazie”. Uczniowie klasy 8b korzystając z ładnej pogody wzbogacali krajobraz wokół szkoły sadząc ozdobne krzewy.

Ze względu na swoją biologiczną różnorodność drzewa są obecne w większości typów krajobrazów, występują zarówno na terenie krajobrazów naturalnych, jak i kulturowych, zwiększając harmonijność i ład przestrzenny. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, czy klimatyczne, lecz zyskują także znaczenie kulturowe, urastając nierzadko do rangi symbolu.