CHWILE REFLEKSJI NA KIELECKICH CMENTARZACH

Tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy VI B wybrali się na kieleckie cmentarze aby uczcić poległych w czasie II wojny światowej  żołnierzy, bohaterów powstania styczniowego i innych zasłużonych mieszkańców naszego miasta. Na grobach  zapalono symboliczne znicze. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat przedwojennego prezydenta miasta Stefana Artwińskiego, zamordowanego w czasie II wojny światowej,  Marii Krzyżanowskiej ,patronki ulicy przy której znajduje się nasza szkoła. Poznawali historię zakładania cmentarzy w średniowieczu oraz ciekawe zakątki nekropoli  np. kwaterę grobów prawosławnych,  gdzie również zapisana jest część historii naszego miasta. Spacer na cmentarz pogłębił wiedzę  uczniów, zaciekawił, a chwile zadumy przy zapalanych świecach uczciły zmarłych i poległych zasłużonych dla naszego miasta.