AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W LISTOPADZIE

„Czytelnikiem listopada” została Joanna Radzewicz z klasy 1b, która przeczytała 12 książek. Serdecznie gratulujemy.
Na 5 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek czyli  święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla dzieci źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.

Z tej okazji 4.11.2022r. w bibliotece szkolnej miała miejsce akcja promująca      czytelnictwo „Ubierz się w bajkę”. Wszyscy, którzy tego dnia wypożyczyli książkęze specjalnej „baśniowej wystawki’  mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako bajkowa postać.

Ta wyjątkowa zabawa czytelnicza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Bibliotekę odwiedziło wielu czytelników, a atmosfera była prawdziwie baśniowa.

Jak co miesiąc Członkowie Koła Czytelniczego naszej szkoły odwiedzili zerówkę szkolną. Tematem przewodnim spotkania był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki, która jest lubiana przez wszystkich na całym świecie. Uczniowie z klasy 7a czytali opowiadania i bajki, zadawali zagadki oraz przygotowali zabawy, w których dzieci z zerówki chętnie uczestniczyły.