AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW W PAŹDZIERNIKU

1. Dnia 20.10.2017 r. uczniowie klasy II H wraz z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki innej niż szkolna oraz nauczyli się jak korzystać z jej zasobów.

Na zajęciach w czytelni mieli okazję zobaczyć najstarsze książki czyli starodruki oraz poznali korzyści płynące z czytania.

1. Jak co miesiąc Członkowie Koła Czytelniczego naszego Gimnazjum odwiedzili Przedszkole nr 42 na Słonecznym Wzgórzu. W ramach akcji „Posłuchaj Przedszkolaku” nasze gimnazjalistki czytały dzieciom ciekawe bajeczki, opowiadania i zadawały zagadki. Ostatnio tematem przewodnim były „ Zwierzęta w literaturze”.

Pobyt w przedszkolu sprawił też wiele radości zarówno najmłodszym jak i naszym uczennicom.

1. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca.

„Czytelnikiem października” została Olaf Rabiej z klasy II f, który przeczytał 19 książek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego seansu filmowego w kinie „Helios”.

1. Dnia 23.10. 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Biblioteka moich marzeń” zorganizowany z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

I miejsce zajęła Joanna Kwiecień z klasy IIIB

II miejsce zdobyła Sarah Bruzzese z klasy II A

Zwycięskie prace można zobaczyć  na wystawce przed biblioteką szkolną.