Daily Archives: 24 kwietnia 2019

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W KONKURSACH ZWIĄZANYCH
ZE ŚWIĘTEM KONSTYTUCJI 3 MAJA

Sukces naszych uczniów na zawodach pływackich.

9 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach pływackich w Centrum Pływackim Olimpic w Strawczynku.

Sztafeta 2 klasy zajęła 3 miejsce, a sztafeta 6 klasy zdobyła złoto. Gratulujemy!

Robimy palmę wielkanocną

Z obchodami świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, z którymi starają się zapoznać dzieci z klas 1. Kultywując nasze tradycje, w kwietniu zorganizowano rodzinne warsztaty „Robimy palmę wielkanocną”. Na nasze zaproszenie przybyły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowicy, które przybliżyły dzieciom tajniki sztuki wykonywania kwiatów z bibuły i zdobienia nimi palemek.

Piękna nasza Polska cała- II edycja

Nasza szkoła bierze udział w II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”. Obecna edycja została podzielona na cztery miesiące i wykonanie zadań w obrębie danego miesiąca.

W marcu uczniowie z klas I-III wykonywali zadania związane z powitaniem nowej pory roku – Wiosny. Wszystkie klasy wykonywały różnorodne prace plastyczne oraz zaangażowały się w szkolne obchody z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Klasa 1 C poznaje zawód redaktora naczelnego gazety

Dnia 5 kwietnia uczniowie klasy 1 c udali się do Muzeum Narodowego w Kielcach na warsztaty Zostanę redaktorem naczelnym gazety. Zajęcia rozpoczęły się przybliżeniem sylwetki Józefa Piłsudskiego, uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Marszałka, w tym dotyczące jego pobytu w Pałacu Biskupów Krakowskich. Następnie pani przewodnik omówiła „Dziennik Urzędowy”, który był drukowany w Pałacu. W części warsztatowej uczniowie stworzyli projekt własnej gazety na przygotowanym szablonie.

Wizyta w Muzeum Dialogu Kultur

4 kwietnia klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Dialogu Kultur. Podczas warsztatów nasi uczniowie mogli stworzyć projekt własnej gazety oraz dowiedzieć się jakie cechy powinien spełniać dobry redaktor.