Daily Archives: 26 marca 2019

Ratujemy i uczymy ratować w klasie 1 c

Dnia 22 marca w klasie I c odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” współorganizowanych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła w tym roku dołączyła do programu, który skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, ale również ćwiczą podjęcie działań ratujących życie.

II a gości przedszkolaków

Uczniowie klasy II a z wielką przyjemnością gościły młodszych kolegów z przedszkola na lekcji na temat wartości pieniądza. Dzieci zapoznały się z wyglądem sali oraz sposobem prowadzenia zajęć szkolnych. Wspólne spotkanie integracyjne rozpoczęło się króciutką bajką „Świat pieniądza” i pogadanką na ten temat.

Światowy Dzień Lasu

22 marca w związku z obchodami Światowego Dnia Lasu uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach dydaktycznych, przeprowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Zagnańsk. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z ciekawą, ale trudną pracą leśnika, a także z rolą jaką pełnią lasy oraz ich znaczeniem dla człowieka.

Pola Nadziei 2018/2019

Wraz z wiosną rozpoczęły się kwesty na rzecz Hospicjum w których nie brakuje również naszych wolontariuszy z Szkolnego Koła Caritas. 10 marca w  parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach zebraliśmy do puszek 5800 zł. Natomiast 15 marca uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w spotkaniu z p. Anitą Grzesik – koordynatorem Akcji Pola Nadziei w  Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty, podczas którego dowiedzieli się jak mogą służyć pomocą ludziom chorym.

PRZEDSZKOLAKI W SP 39

Tym razem naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 35. Przyszli uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach, którym towarzyszyło dużo radości, śmiechu i pozytywnej energii. Niektórym tak się podobało, że nie chcieli opuścić sali gimnastycznej. Mamy nadzieję, że zawsze z taką ochotą będą chodzić do szkoły.☺

Dzień Wagarowicza

Tegoroczny Dzień Wagarowicza wcale nie zachęcał do ucieczki ze szkoły! Klasy bardzo licznie zgłosiły się do udziału w I edycji konkursu kulinarnego MASTER CHEF – WIOSNA NA TALERZU. Uczniowie mogli w ten sposób udoskonalić swoje kulinarne umiejętności, promować styl zdrowego odżywiania się, ale przede wszystkim zachwycić jury niezwykłym talentem!