Daily Archives: 18 marca 2019

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

13 marca odwiedzili nas szczególni goście – potencjalni uczniowie wraz z rodzicami. Cieszymy się, że tak licznie przyjęli nasze zaproszenie, bo mogliśmy pochwalić się szkołą, z której jesteśmy dumni. Dzieci pod opieką nauczycieli poznawały nasz szkolny kosmos – przemierzały drogę do gwiazd. Podczas tej kosmicznej podróży w poszczególnych salach czekały na nie różne atrakcje.

Młodzi szczypiorniści.

14 marca w naszej szkole odbył się turniej półfinałowy w ramach programu Dziecięca Piłka Ręczna. Zawodom sportowym towarzyszyły jak zawsze ogromne emocje. Nasza drużyna składała się z reprezentantów klas II i III. Młodzi szczypiorniści walczyli o każdą piłkę. Ostatecznie udało się wywalczyć wysokie III miejsce. Gratulujemy!

Klasa 2a – z wizytą w Narodowym Banku Polskim

12 marca klasa 2a udała się na wycieczkę do NBP, gdzie zapoznały się z zawodem – bankowiec. Zdobyły informacje na temat powstania i działalności NBP. Miały możliwość obejrzenia monet okolicznościowych oraz banknotów z innych krajów. Zobaczyły rzadko spotykaną monetę srebrną o wartości 10 zł.

Wiosennie w I c

W dniu dzisiejszym w naszej klasie zapanowało wiosenno – plastyczne szaleństwo. Nasza klasa podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Impakt i będziemy zmieniać szary świat na kolorowy. Nasz gość, pan Piotr, pomógł nam ozdobić drewniane listki (za które dziękujemy Rodzicom ucznia : D ), które już Pierwszego Dnia Wiosny zwisną na drzewie przy ul. Leśnej w Kielcach.