Daily Archives: 9 marca 2019

Dziecięca Piłka Ręczna

Nasza szkoła bierze udział w  programie „Dziecięca piłka ręczna”, którego głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I–III. Trenerzy: Rafał Bernacki i Paweł Grecak prowadzą treningi przygotowujące reprezentantów klas II i III do turnieju mini piłki ręcznej, który odbędzie się już w najbliższy czwartek. Miejmy nadzieję, że zaszczepimy najmłodszym uczniom  pasję do szczypiorniaka.

Z wizytą w Klubie Seniora

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczniowie z klasy 1b oraz przedstawiciele z klasy 2a i 2c wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z seniorami z Klubu Seniora na os. Świętokrzyskim. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje talenty: wokalne i recytatorskie. Za występ nagrodzono dzieci gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem. Dla zebranych gości, uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.

„Pinokio” w nowej odsłonie

28 lutego klasa V b wybrała się do Teatru im. Stefana Żeromskiego na spektakl pt. „Pinokio” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Wprawdzie lekturę uczniowie omawiali w zeszłym roku szkolnym, ale teraz nadarzyła się świetna okazja, by do niej wrócić.
Widzów mogła zaskoczyć musicalowa forma przedstawienia i zmodyfikowany finał przygód niesfornego pajaca.

MÓJ EKOLOGICZNY DOM

Szkolne Koło Miłośników Przyrody, zaprasza uczniów SP 39 do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie: „Mój ekologiczny dom” lub „ Moje ekologiczne miasto”.
Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch grupach wiekowych:
Uczniowie klas 1-5 przedstawiają temat w postaci przestrzennej według własnego pomysłu
Uczniowie klas 6-8 i gimnazjum w postaci prezentacji multimedialnej ( co najmniej 15 slajdów) lub plakatu o formacie A3.

WYNIKI KONKURSU – REZERWATY KIELC

I miejsce- Wojciech Jarząbek, kl. 1b