Daily Archives: 3 marca 2019

,,Straszy czyta młodszemu” w klasie 1c

W dniu 28 lutego klasę 1c odwiedziła starsza koleżanka, Agata Zgórska z klasy 8c, która przeczytałam młodszym kolegom i koleżankom opowiadanie Doroty Rozwens „Na śniegu”. Spotkania uczniów najmłodszego i najstarszego rocznika szkoły podstawowej mają na celu propagowanie czytelnictwa oraz zacieśnianie więzi między uczniami naszej szkoły.

Pierwszaki w Centrum Geoedukcji

W dniu 1 marca uczniowie klasy 1c udali się w międzyplanetarną podróż w Centrum Geoedukacji. Uczestniczyli w warsztatach o Układzie Słonecznym, podczas których okazało się, że całkiem dobrze orientują się w najbliższym otoczeniu naszej dziennej gwiazdy. Ponadto na zajęciach stworzyli dla siebie kosmicznie edukacyjne opaski, na których umieścili planety Układu Słonecznego.

„Dobrze cię widzieć”

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły otrzymali odblaskowe kamizelki.  W każdej klasie odbyły się również zajęcia poświęcone zasadom bezpieczeństwa na drodze.

Przedszkolaki na sali gimnastycznej.

1 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 32 w Kielcach. Przedszkolaki zwiedziły SP 39, a następnie uczestniczyły w zabawach na sali gimnastycznej. Podczas zajęć było bardzo wesoło i gwarno, a na koniec „maluszki” stwierdziły, że bardzo im się podoba w szkole i już nie mogą się doczekać kiedy zaczną chodzić do szkoły.

Czym właściwie jest e-sport?

Hasło “e-sport” u niektórych wywołuje uśmiech na twarzy, a u niektórych duże zaciekawienie. Czym właściwie jest e-sport? Czy to tylko hobby, czy może być też sposobem na życie?
Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 3c na ostatniej godzinie wychowawczej. Gościem klasy był absolwent naszej Szkoły a obecnie trener Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych – Rafał Szczepanek, który przybliżył nam to zagadnienie i odpowiedział na wszystkie nasze pytania.