Daily Archives: 28 lutego 2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP39

Pierwszy Dzień Wiosny zwykle kojarzy się z Dniem Wagarowicza.
W naszej szkole wcale nie musisz uciekać z lekcji, aby zapewnić sobie lepsze atrakcje!
Serdecznie zachęcamy wszystkie klasy wraz z Wychowawcami i Nauczycielami
do wzięcia udziału w zajęciach kulinarnych w ramach I edycji MASTER CHEF WIOSNA NA TALERZU!

Sukces w świecie baśni

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach odbył się II etap – finałowy XXVI Międzyszkolnego Konkursu dla klas czwartych pn. „W świecie baśni”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Gabrysia Toporek z kl. IV c i Antek Warianek z kl. IV a.

Muzyka łagodzi obyczaje

Taki właśnie motyw przewodni towarzyszył wieczornemu spotkaniu uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy postanowili 22 lutego spędzić czas w swoim gronie.

Zebrani w sali teatralnej mieli okazję przekonać się, jaką moc sprawczą mają marzenia i wiara w swój talent.

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole.

Dnia 25 lutego 2019 roku uczniowie z Przedszkola nr 42 na Słonecznym Wzgórzu odwiedzili naszą bibliotekę
szkolną.
Celem zajęć przygotowanych przez uczennice klasy 3h gimnazjum było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.