Daily Archives: 11 lutego 2019

Bal Karnawałowy klas I-III

7 lutego w naszej szkole odbył się kolejny Bal Karnawałowy. Sala gimnastyczna dzięki współpracy wychowawców, rodziców oraz dzieci przemieniła się w kolorową, piękną salę balową. Na parkiecie pojawiły się: wróżki, księżniczki, piraci i piratki, sympatyczne zwierzaki, żołnierze, policjanci, zombie, wampiry, wiedźmy, postacie z dawnych baśni i współczesnych bajek.

„Przez książkę do serca”

Walentynki to nie tylko czas miłości,  ale także radości, życzliwości i przyjaźni. W tym dniu ( 14 lutego) zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek  „z sercem”, w których ukryte są sentencje dotyczące najważniejszych wartości w życiu.

Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 11 w Szachach

W dniu 8 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W zawodach brało udział 50 zawodniczek i zawodników z kieleckich szkół podstawowych.
Bardzo dobrze w turnieju spisała się reprezentacja naszej szkoły:
Olaf Bondziński (kl. 7A) zajął 3 miejsce,
Wiktor Chrabąszcz (kl. 5B) zajął 4 miejsce,
Weronika Chrabąszcz (kl. 7B) zajęła13 miejsce.
Duże brawa dla naszych szachistów!!!

Egzamin pilotażowy DSD 2019

W piątek w naszej Szkole odbył się pilotażowy egzamin DSD z udziałem koordynatora programu Ralfa Aurisa oraz nauczycieli DSD naszego województwa. W rolę zdających egzamin wcielili się uczniowie klasy siódmej i ósmej – Karolina Szlufik i Piotr Klusek. Trzeba przyznać, że znakomicie poradzili sobie z lawiną egzaminacyjnych pytań. Zaś tegoroczni kandydaci do egzaminu mieli okazję na żywo zobaczyć, co czeka ich na części ustnej egzaminu, który przecież zbliża się wielkimi krokami.

Lekcja historii w miejscach pamięci narodowej

6 lutego uczniowie klasy VI b uczestniczyli w lekcji historii i warsztatach w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na temat :Jak III Rzesza zmieniła życie Kielczan/Polaków. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią więzienia, oglądali miejsca związane z tragicznymi wydarzeniami naszej lokalnej historii, zwiedzali wystawy przygotowane przez pracowników OMPiO. Następnie na ich podstawie uzupełniali karty pracy i wspólnie analizowali zdobytą wiedzę.