Daily Archives: 3 grudnia 2018

XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International

Szkoła Podstawowa nr 39 serdecznie zaprasza w imieniu Amnesty International  na XIX Maraton Pisania Listów, który odbędzie się w naszej szkole w dn. 04.12.2018r. (wtorek) w godz. 10.00 – 16.00.
W tym dniu będziemy pisać listy  w obronie „więźniów sumienia”, czyli  ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności, wobec których prawa człowieka są łamane.

Próbny egzamin gimnazjalny 4-6.12.2018

W dniach 4,5 i 6.12.2018r odbędą się próbne egzaminy dla klas trzecich gimnazjum.
Uczniowie przychodzą do szkoły według planu.
Egzaminy próbne uczniowie piszą we wtorek 4.12.18r i w środę 5.12.2018r od drugiej do piątej godziny lekcyjnej, natomiast w czwartek 6.12.18r piszą od drugiej do czwartej godziny lekcyjnej.
Po egzaminie uczniowie kontynuują zajęcia według planu.
Na egzamin należy przynieść czarny długopis, a na matematykę dodatkowo linijkę.

Zebrania z rodzicami – 05.12.2018- ZMIANY!

Harmonogram spotkań z rodzicami

CZAPKA MIKOŁAJA ZWALNIA OD PYTANIA

Każdy uczeń, który 6 grudnia (czwartek) przyjdzie do szkoły w czapce Mikołaja, nie będzie w ogóle pytany i zostanie zwolniony z pisania niezapowiedzianych kartkówek. Mile widziane również przebrania całościowe (strój Mikołaja, renifera, śnieżynki…)
Dla najlepszych przebrań nagroda – kupon zwalniający od pytania.

Spotkanie z pedagogiem z MZPPP – 05.12.2018

Spotkanie z pedagogiem z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach odbędzie się 05.12.2018 (środa) o godz. 16:30,
Temat spotkania: Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko?

Dyskoteka andrzejkowa

28 i 29 listopada odbyła się dyskoteka dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Andrzejki to idealny czas na zabawę!
Były tańce solo, w parach, zdarzały się też korowody taneczne. W repertuarze didżeja nie zabrakło utworów znanych, lubianych, hitów wakacyjnych i piosenek zamawianych na życzenie uczniów. Dzięki temu wszyscy bawili się wspaniale od pierwszej do ostatniej minuty.

„DZISIAJ PRZEDSZKOLAKI OD WRZEŚNIA PIERWSZAKI „

30 listopada gościliśmy w naszej szkole dzieci z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 42 w KIELCACH. W tym dniu zapoczątkowaliśmy cykl spotkań z przedszkolakami z okolicznych placówek przedszkolnych, dzięki którym dzieci będą mogły zapoznać się z salą gimnastyczną i naszą szkołą.

Damy i rycerze wśród uczniów klasy 2a i 2b

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się we wnętrzach Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Dzieci poznały historię kształtowania się barw narodowych,  dowiedziały się czym różni się rycerz od sarmaty, co to jest herb i godło oraz poznały dawne insygnia władzy.

ANDRZEJKI W KLASIE 2a

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja, stąd też pochodzi nazwa tego obyczaju. Uczniowie klasy 2a mieli okazję wziąć udział w licznych andrzejkowych wróżbach i dowiedzieć się co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci zapoznały się z tradycją andrzejkową oraz poznały dawne zwyczaje związane z tym świętem.