Archiwum z dnia: 2 grudnia 2018

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „A to Polska właśnie”

We wtorek 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Kielcach odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „A to Polska właśnie”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji:
– Maja Woś (1a)
– Maciej Tarnowski (2c)
– Karolina Zyz (3a)

Fizyka dla smyka: Czy to magia? czy to nauka?

W dniach 27 oraz 28 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w pokazach naukowych „Fizyka dla smyka: Czy to magia ? czy to nauka ?” zorganizowanych przez Fundację Naukową Twórcze Myślenie. Podczas spotkania z Profesorem Pytalskim w bardzo prosty i przejrzysty sposób odkrywali tajemnice otaczającego nas świata, uczestniczyli w eksperymentach naukowych oraz pełnili funkcję asystentów profesora Pytalskiego. Uczniowie „czarowali” wykorzystując spryt oraz naukę, przy okazji wspaniale się bawiąc.