Daily Archives: 11 listopada 2018

Wycieczka do Opatowa

W dniu 7 listopada uczniowie klas 3c i 3b pojechali na wycieczkę do Opatowa. Naszym celem była istniejąca od ponad 100 lat Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, która  słynie z produkcji uwielbianej przez wszystkich Krówki Opatowskiej.

Najmłodsi dla Niepodległej

9 listopada uczniowie klas I-III świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”.

8 listopada uczniowie klas 1- 3 włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Ideą programu jest propagowanie zasad zdrowego odżywiania się. Dzieci na zajęciach omawiały piramidę zdrowego żywienia, dowiedziały się, jak powinno być skomponowane śniadanie, aby dostarczyło im energii do nauki i zabawy przez cały dzień.

Klasy I-III odwiedziły Kieleckie Cmentarze.

30 oraz 31 października uczniowie klas I-III wybrali się na kieleckie cmentarze aby uczcić poległych w czasie II wojny światowej  żołnierzy, bohaterów powstania styczniowego i innych zasłużonych mieszkańców naszego miasta. Nie zapomnieli także o grobie Marii Krzyżanowskiej, patronki ulicy przy której znajduje się nasza szkoła. Dzieci zapaliły na grobach  symboliczne znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji wszyscy zachowywali się bardzo grzecznie i spokojnie.