Daily Archives: 25 października 2018

Konkurs na plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W związku z udziałem w ogólnopolskim projekcie „Szkoła młodych patriotów” i obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, we wrześniu bieżącego roku szkolnego został ogłoszony konkurs, którego przedmiotem było wykonanie plakatu na temat: „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.

SP 39 na Mistrzostwach Świata!

We wtorek grupa ponad 50 naszych uczniów miała okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu Mistrzostw Świata w Hip Hopie i Break Dance. Byliśmy świadkami występów i pokazów tanecznych na wysokim, światowym poziomie. Podziwialiśmy wszystkich zagranicznych tancerzy, ale oczywiście najbardziej dopingowaliśmy nasze, polskie reprezentacje.

MŁODE PIŁKARKI!

Nasza reprezentacja brała udział w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt. Mecz z faworytami turnieju SP 27 przegrałyśmy tylko 1:2. Natomiast z SP 19 był remis, który dawał nam awans do fazy finałowej, ale niestety w ostatniej minucie padła nieszczęśliwa bramka samobójcza… Musicie wiedzieć, że nasza drużyna jest bardzo młodziutka i w większości składa się z klas czwartych.

Lekcja  biblioteczna w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Dnia 22.10.2018 roku klasa VI B odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach przy ulicy Jana Pawła II.
Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie poznali inny rodzaj biblioteki, dużo większej niż szkolna oraz nauczyli się jak korzystać z jej zasobów.  Zapoznali się z katalogami tradycyjnymi oraz wyszukiwali książki w katalogu on-line.

KONKURS SZKOLNY „ DLACZEGO WARTO GŁOSOWAĆ?”

W związku z wyborami samorządowymi uczniowie klas 3 gimnazjum i 8 klas szkoły podstawowej zgłębiając zagadnienia dotyczące zadań i kompetencji władz samorządowych oraz ich wpływu na nasze życie, uczestniczyli w konkursie na plakat zachęcający do udziału w wyborach pt. „ Dlaczego warto głosować?”. Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami celującymi z wiedzy o społeczeństwie.