Daily Archives: 22 marca 2018

Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców

W piątek 16.03 oraz we wtorek 20.03.2018 odbyły się spotkania w ramach Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców. Reprezentacja rocznika 2005 i młodszych naszej szkoły rozegrała między innymi spotkania z SP 25, SP 32, SP 11, SP 27.
Nasza drużyna pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego odniosła zwycięstwo we wszystkich meczach i zajęła I miejsce.

Pierwszy Dzień Wiosny – 21.03.2018

Za oknem wprawdzie śnieg, ale w środę do szkoły zawitała wiosna. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Zielonego Patrolu zostały zorganizowane ciekawe zajęcia.
Gimnazjaliści mieli okazję oglądać pokaz „samoobrony przez karate”. Z zaciekawieniem obserwowali zróżnicowane techniki, które można zastosować w życiu do obrony ale też jako formę sportu.

„Państwa, Miasta” – rozlosowano grupy.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie turniejem, zgłosiło się 151 uczniów, do organizatorów dołączyły p. Długosz-Rzepka oraz p. Chalik. Wydłużyły się również godziny rozgrywania I etapu tzn. piątek 23 marca godz. 8.00 – 11.30. Turniej odbędzie się na sali konferencyjnej. Rozlosowano już grupy.