Daily Archives: 18 marca 2018

Halowe Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 39 15. 03. 2018 r. wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych. Dziewczynki i chłopcy walczyli w Wieloboju Lekkoatletycznym pokonując swoje słabości i dzielnie walcząc o jak najlepsze czasy, jak najdłuższe skoki i rzuty.

Rozpoczęła się rekrutacja do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy.

II runda wojewódzkich rozgrywek Świętokrzyskiej Ligii Chłopców

W dniu 15 marca 2018 reprezentacja kl. VIa naszej szkoły pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego rozegrała kolejne spotkania w II rundzie wojewódzkich rozgrywek Świętokrzyskiej Ligii Chłopców. Mecze zostały rozegrane w SP 39 w Kielcach. Rywalami były kieleckie drużyny z SP 25 i SP 32.