Daily Archives: 3 października 2017

Ten Berlin do innych miast jest niepodobny…

Usiłowaliśmy sobie przypomnieć, która to już wycieczka naszych uczniów do stolicy Niemiec, ale niestety trudno było jednoznacznie stwierdzić, dziesiąta, a może osiemnasta już? Nieważne, w każdym razie po raz pierwszy pojechaliśmy tam pod nowym szyldem, Szkoły Podstawowej nr 39. Drugoklasiści (z gimnazjum jeszcze), w większości uczniowie klas DSD 2d i 2f oraz – rzecz jasna – ich rodzice, zadecydowali, że tym razem nasz pobyt wydłużymy i pozostaniemy tam aż 5 dni.

Dzień Chłopaka w klasie 3D

Dziewczęta z klasy 3D tak bardzo lubią swoich kolegów, że postanowiły świętować Dzień Chłopaka nie w szkole, lecz na zajęciach w kinie Moskwa. Najpierw wszyscy obejrzeli thriller NERVE z roku 2016, traktujący o niebezpieczeństwach gier społecznościowych, które zaczynają się w Internecie, a kończą tragicznie w realnej rzeczywistości.

Akcje promujące czytelnictwo organizowane w bibliotece szkolnej

1. „Czytelnik miesiąca”

Biblioteka szkolna ogłasza akcję, której celem jest zachęcenie do czytania książek. Dzięki czytaniu wzbogacamy wiedzę o świecie, rozwijamy wyobraźnię, odkrywamy ciekawe miejsca, a przede wszystkim stajemy się bardziej wrażliwi.

Mistrzynie Europy w naszej szkole!

W dn. 29.09-01.10.2017 w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Świata i Europy WORLD & EUROPEAN CHAMPIONSHIPS organizowane przez World Artistic Dance Federation. Uczennice naszej szkoły Marika Miernik (7b), Olga Karyś (3bg), Ania Ernestowicz (2cg) oraz Oliwia Żurawska i Zuzanna Łakomska (6c) wraz z zespołem STiS Rewanż Kielce po raz kolejny zostały Mistrzyniami Europy w kategorii super showcases.

Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w biegach przełajowych

Na stadionie leśnym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w biegach przełajowych. Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie naszej szkoły.